Jesi, Ancona, sytuacja we Włoszech, covid we Włoszech, podróże
17 stycznia 2021
30 stycznia 2021
Croissant to ciastko w kształcie półksiężyca - urodzony w Austrii,
17 stycznia 2021
Marche, Abruzja, Friuli-Wenecja Julijska, Lacjum, Liguria, Piemont, Apulia, Umbria i
11 stycznia 2021
DZISIAJ 11 STYCZNIA POWRACAJĄ ŻÓŁTE I POMARAŃCZOWE STREFY: KOLORY REGIONÓW,

Ciao! Jesteśmy polsko-włoską parą, która dzieli się urokami życia we Włoszech. Nauczymy Cię jak prawidłowo przyrządzać włoskie potrawy oraz jak praktykować la dolce vita w domowym zaciszu.

Poznaj nas lepiej 

DOŁĄCZ DO NASZEJ WŁOSKIEJ RODZINY 🇮🇹

O NAS


 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY


 

04 stycznia 2021
CZYM JEST SPAGHETTI? Spaghetti z pszenicy durum to niezastąpiony i wszechstronny składnik włoskiej regionalnej kuchni, o czym świadczą znane przepisy zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie, takie jak
03 stycznia 2021
Pasta al pomodoro czyli makaron z sosem pomidorowym - a w tym przypadku spaghetti - to stanowczo moje ulubione danie 🥰 Jest łatwe, szybkie w przygotowaniu, świeże i lekkie, idealne
31 grudnia 2020
Zjedzenie soczewicy w Sylwestra i w Nowy Rok jest postrzegane we Włoszech jako coś naturalnego i niezbędnego. To "oczywista oczywistość", trochę jak Romeo i Julia, Batman i Robin, czy spaghetti
15 grudnia 2020
Królem wszystkich świątecznych ciast jest z pewnością PANETTONE! Razem z Pandoro to świetne bożonarodzeniowe ciasto, które pomimo pochodzenia lombardzkiego, jest obecny na wszystkich włoskich stołach w tym uroczystym okresie. Przygotowanie

PRZECZYTAJ TEŻ

Masło, ciasto francuskie i szczypta poezji: to Dzień Rogalika!

|a cura di Caro

.

Marche, Abruzja, Friuli-Wenecja Julijska, Lacjum, Liguria, Piemont, Apulia, Umbria i Dolina Aosty przechodzą do strefy pomarańczowej, Emilia-Romania, Wenecji Euganejskiej i Kalabria nadal pozostają w strefie pomarańczowej.

 

Lombardia, Sycylia i gmina Bolzano w czerwonej strefie.

 

Do 15 lutego zabronione jest przemieszczanie się między regionami, nawet w strefie żółtej, z wyjątkiem przyczyn związanych z pracą, zdrowiem lub najwyższą koniecznością. Jest dozwolony powrót do miejsca zamieszkania.

 

Zostaje utrzymany zakaz poruszania się między gminami w strefach czerwonych i pomarańczowych.

 

Nadal obowiązuje Dekret z 3 grudnia 2020 r. potwierdzający obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz oraz w pomieszczeniach innych niż domy prywatne (nie tylko w miejscach zamkniętych i ogólnodostępnych).

 

Przemieszczanie się z jednego domu prywatnego do drugiego dozwolone jest tylko raz dziennie, maksymalnie 2 osoby (nie dotyczy dzieci poniżej 14 roku życia, nad którymi takie osoby sprawują władzę rodzicielską oraz osoby niepełnosprawne). Przemieszczanie się w strefie pomarańczowej jest dozwolone tylko w przypadku nieprzekroczenia granic miasta.

 

Godzina policyjna nadal obowiązuje między 5 a 22. W tych godzinach można podróżować wyłącznie ze względów zawodowych, zdrowotnych lub z konieczności.

 

Stoki narciarskie pozostają zamknięte do 15 lutego.

 

Hotele pozostają otwarte. Oczywiście muszą przestrzegać wszystkich protokołów, zwłaszcza dotyczących higieny i bezpiecznej przestrzeni.

 

DLA PRZYJEZDNYCH Z POLSKI: Oprócz obowiązku wypełnienia oświadczenia (l’autodichiarazione), obowiązkowe jest również poinformowanie właściwego Departamentu Prewencji ASL o swoim wjeździe do Włoch w celu poddania się testom molekularnym lub antygenowym, wykonanym za pomocą wymazu (un tampone rapido preventivo) z obowiązkowym wynikiem ujemnym. Test musi być zrobiony nie później niż 48 h przed wjazdem na terytorium Włoch. W przypadku niezłożenia zaświadczenia o badaniu obowiązuje obowiązkowa kwarantanna 14 dni.

 

W barach od h 18:00 nie ma możliwości zamówienia jedzenia na wynos. Koniec z jedzeniem na miejscu.

 

W żółtych strefach muzea i wystawy są ponownie otwierane, ale tylko w dni powszednie i przy ograniczonej liczbie miejsc. Kina i teatry wciąż są wszędzie zamknięte.

 

Aby wrócić do Włoch z kraju UE wystarczy negatywny test.

 

Przewidziane wznowienie wycieczek rejsowych w sektorze turystycznym.

 

Nowy dekret obowiązuje od 16 stycznia do 5 marca.

 

 

 

 

Źródła:

http://www.governo.it/it/articolo/coronavirus-il-presidente-conte-firma-il-dpcm-del-14-gennaio-2021/16065

https://www.corriere.it/cronache/21_gennaio_15/nuovo-dpcm-16-gennaio-2021-testo-pdf-5dff0ffc-5725-11eb-8f51-2cbbf1c2346f.shtml

http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/homeMobileNuovoCoronavirus.jsp

http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&id=5411&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto

http://www.viaggiaresicuri.it/approfondimenti-insights/saluteinviaggio

http://www.viaggiaresicuri.it/country/POL

NOWY DEKRET - CO SIĘ ZMIENIŁO? 
CO Z PODRÓŻAMI?

.